Výplně
Kyselina hyaluronová v modelaci kontur tváře
V portfoliu estetické medicíny je celá škála produktů na bázi kyseliny hyaluronové. Zjednodušeně řečeno – řidší materiály se využívají v péči o pleť v podobě hydratace v povrchové a střední vrstvě pleti.
S hustějšími materiály můžeme např. modelovat rty, napravit jejich asymetrie a zvětšit velmi přirozeně jejich ztracený objem.
Další možností je modelování kontur tváře – lifting s pomocí kyseliny hyaluronové. O co se jedná?
S věkem působí na tvář řada negativních faktorů, včetně gravitace. Dochází ke ztrátě pevnosti a elasticity hlubších strukturách, včetně k úbytku tuku v hlubokých kompartmentech, které dodávají v mládí tváři plný vzhled. Tedy širší lícní kosti, úžší brada a ostrá kontura dolní čelisti. Tvar jakoby do V.
S věkem se toto „véčko“ postupně obrací:
Objevují se propady v oblasti spánkových kostí. Z líček klesá objem směrem ke středu tváře a dolů, čímž vznikají nosoretní vrásky, pokleslé koutky úst, marionety (vrásky směřující od koutků úst dolů k okrajům brady). Po stranách brady se objevují tzv „syslíky“ a kontura dolní čelisti se jimi překrývá.
Pomocí hustějších produktů na bázi kyseliny hyaluronové můžeme vrátit objem tam, kde původně byl, tedy:
-
- Vyplnit spánkovou oblast – efektem je pozvednutí zevní části obočí a zlepšení stavu očního okolí
- Vyplnit objem v oblasti lícních kostí – navracíme původní objem líček, efektem je zeštíhlení obličeje, navrácení mladistvé V kontury do obličeje jako celku, zlepšení nosoretních rýh, poklesu koutků, marionet a syslíků
- modelace kontury dolní čelisti a brady – dosáhneme vyštíhlení brady a zlepšení profilu tváře – např. u ustupující brady, zkrásníme linii dolní čelisti, která se stane štíhlou, jasně definovanou, a zmírní se výskyt „syslíků“, které ji překrývají
Další možné metody:
Pokud má tvář jakoby hranatý vzhled a větší objem v oblasti žvýkacích svalů po stranách zevní části dolní čelisti, souvisí to s tím, že jsme zvyklí skousávat příliš silně, často se tento stav objevuje i u chronického stresu, kdy nevědomky častěji zatínáme zuby.
Negativní dopad pak není jen na vzhled tváře jako celku, ale dochází k většímu opotřebení zubní skloviny.
Tento stav lze účinně vyřešit aplikací malého množství botulotoxinu do žvýkacího svalu, který nemá negativní vliv na funkci. Omezí se silné stažení svalu a ten se postupně mírně ztenčí. Díky tomu opět dosáhneme vyštíhlení v dolních partiích tváře.